Вирішення проблеми нерівної усмішки

. Опубликовано в Полезные советы

Одна із найрозповсюдженіших проблем, з якою звертаються до ортодонта, це «криві» зуби та неправильний прикус. Він є дефектом природного змикання зубного ряду.

Вирішення проблеми нерівної усмішки

Якщо людина має неправильний прикус, це впливає не тільки на естетику зовнішності, але може викликати дефект мови, а також можуть виникнути психологічні комплекси на цьому підгрунті.

Лікувати порушення прикусу потрібно з дитинства. І чим раніше, то краще. Візити до лікаря-ортодонта повинні починатися приблизно з шести років. У цьому віці лікарі рекомендують використовувати спеціальні ортодонтичні апарати (пластини, капи, трейнери). З їх допомогою можна уникнути потреби в майбутньому вдаватися до серйозніших методів лікування неправильного прикусу - установки брекет-системи для зубів.

Які наслідки можуть виникнути при неправильному прикусі

Неправильний прикус зазвичай має дуже негативні наслідки:

  1. По-перше, неправильне розподілення жувального навантаження на зубний ряд, внаслідок чого виникає перенавантаження деяких зубів. Зуби, що мають велике навантаження, стають більш чутливими і “хворіють” частіше. З віком у великої кількості людей, які мають неправильний прикус, значно погіршується стан зубів, внаслідок чого зростають шанси виникнення пародонтозу з подальшою втратою зубів.

  2. Неправильний прикус впливає на скроневу-щелепну систему, що може призвести до низки захворювань:часті болі в голові, больові відчуття в шиї та спині, дискомфорт при прийомі їжі та ін.

  3. Через неправильний прикус може страждати шлунково-кишковий тракт. Це трапляється тому, що на нього збільшується навантаження через погане пережовування продуктів харчування.

  4. Нерівні зуби дуже важко добре очистити. В тих місцях, де зуби виросли неправильно, часто виникає зубний наліт і розвивається карієс.

  5. Зуби, які виросли нерівно, важко протезувати та реставрувати, якщо виникає така потреба. Криві зуби при мостоподібному протезуванні, взагалі, доводиться видаляти.

Враховуючи вищезгадані наслідки, до яких призводить неправильний прикус, можна зробити висновки, що потрібно стежити за формуванням зубного ряду своєї дитини, а також регулярно відвідувати стоматолога.

Стоматологічне відділення медичного центру «МЕДГАРАНТ» у Черкасах допоможе вирішити проблему неправильного прикусу та нерівного зубного ряду. Запишіться до лікаря ортодонта та почніть лікування!